Bramy garażowe Krispol

KRISPOL to ceniony polski producent. Oferuje kompleksowe, nowoczesne rozwiązania dla domu i przemysłu. Są to produkty energooszczędne, trwałe, zaprojektowane dla osób, które myślą o przyszłych oszczędnościach związanych z codzienną eksploatacją budynku.

Bramy segmentowe

Najchętniej wybierane rozwiązanie. Sposób, w który działają, daje możliwość uzyskania maksymalnej przestrzeni dla auta parkującego wewnątrz garażu i na podjeździe. Styl tej bramy podkreślić można stosując odważną kolorystykę RAL lub dekory o wyraźnej strukturze drewna. Niemal nieograniczone możliwości wykończenia pozwalają na tworzenie innowacyjnych i niepowtarzalnych rozwiązań. Bramy segmentowe dopasować można do różnych typów garaży i szerokości wjazdu.

Izolacja cieplna

Wysoki standard wykonania gwarantuje komfort, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania oraz doskonałą izolację cieplną. Bramy segmentowe KRISPOL są zbudowane z wypełnionych pianką poliuretanową paneli o grubości 40 i 60 mm i uszczelnione na całym obwodzie oraz między segmentami.

Zaprojektowane, by oszczędzać energię

Bramy segmentowe KRISPOL są zbudowane z paneli wypełnionych pianką poliuretanową i uszczelnione na całym obwodzie oraz między segmentami. Wysoki standard wykonania gwarantuje komfort, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania oraz doskonałą izolację cieplną. Bramy te posiadają jedne z najlepszych właściwości termoizolacyjnych na rynku: U=1,09 [W/m²K]. Dla domów energooszczędnych mamy ofertę specjalną: bramy VENTE K2 RFS 60 (bez tłoczeń) o grubości panela 60 mm. Te wyjątkowo ciepłe bramy posiadają dodatkowo podwójne uszczelnienie dolnego panela, uszczelnienia międzysekcyjne oraz uszczelkę obwodową dwuwargową. Umożliwia to osiągnięcie współczynnika U=0,9 [W/m²K].

Zaprojektowane, by trwać

Bez względu na to jak dobrze brama wygląda z zewnątrz, nie należy zapominać o tym, że powinna być przede wszystkim solidnie wykonana. Warto sprawdzić, jak konstrukcja wygląda od wewnątrz. W mechanizmach bramy stosujemy rozwiązania, które ją wzmacniają, ułatwiają montaż i dopasowanie do przestrzeni garażu, a także zapewniają niezawodność i estetyczny wygląd również od wewnątrz. W każdej bramie montujemy zawiasy środkowe, dodatkowo zwiększające sztywność konstrukcji. Oferujemy 6 typów prowadzeń, dzięki którym bez problemu dobrać można pasujące do garażu rozwiązanie. Wszystkie elementy metalowe bram są zabezpieczone przed korozją. Jako jedni z nielicznych na rynku malujemy okucia boczne wewnątrz bramy na kolor dopasowany do koloru paneli.

Bezpieczna codzienność

Wciąż udoskonalamy nasze produkty, wprowadzając w nich rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo użytkowania i zabezpieczające działanie mechanizmów. W każdej bramie montujemy dodatkowe zabezpieczenie przed opadnięciem bramy w przypadku zerwania sprężyny.

Napędy posiadają w standardzie wyłącznik przeciążeniowy, który unosi bramę o ok. 10 cm, gdy ta napotka na opór. Bramę automatyczną można także wyposażyć w fotokomórki, które uniemożliwiają zamknięcie, jeśli w świetle bramy znajdzie się przeszkoda. Rolki jezdne montowane we wszystkich bramach dodatkowo wyposażyć możemy w osłony chroniące palce. Również segmentom bram nadaliśmy specjalnie zaprojektowany, bezpieczny kształt.

Bramy rolowane

Wszędzie tam, gdzie inwestorowi zależy na uzyskaniu maksymalnej przestrzeni pod sufitem, sprawdzą się bramy garażowe rolowane. Często są stosowane w przypadku nietypowych garaży, a także pomieszczeń gospodarczych.
Brama otwiera się pionowo w górę, a pancerz po zwinięciu znajduje się w skrzynce na zewnątrz (Brama RGZ) lub wewnątrz garażu nad otworem wjazdowym (Brama RGW) w zależności od warunków zabudowy.

Zalety

  • Łatwość obsługi
  • Komfort, funkcjonalność
  • Spójność kolorystyczna z pozostałymi elementami stolarki

Charakterystyka

W ofercie znajdują się bramy stalowe i aluminiowe. Profile bramy rolowanej wypełniane są pianką poliuretanową oraz uszczelniane. Nad otworem montowany jest wał, na który zwijane są profile. Sercem systemu jest napęd, dobierany do gabarytów oraz wagi bramy.

  • SOLIDNE: wykonane z aluminium;
  • CIEPŁE: profile wypełnione pianką poliuretanową, wyposażone w uszczelkę dolną;
  • BEZPIECZNE: wyposażone w hamulec inercyjny;
  • KOMFORTOWE: w pełni zautomatyzowane.

Bezpieczne mechanizmy

Ważnym elementem bram garażowych rolowanych są mechanizmy bezpieczeństwa. Głównym komponentem zabezpieczającym jest hamulec wbudowany w napęd. Chroni on przed niekontrolowanym opadnięciem bramy. Dodatkowymi zabezpieczeniami są lampy sygnalizacyjne, świetnie sprawdzające się w halach produkcyjnych oraz fotokomórki wykorzystujące inteligentne sterowanie. Co więcej, brama może być wyposażona w antywłamaniowy zamek ryglujący.