OKNA PVC

Wiodącego producenta w Europie
Drutex

Bezpieczeństwo i energooszczędność na 5!

Nowoczesne okna w systemie IGLO 5 i IGLO 5 Classic to połączenie piękna i funkcjonalności z zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie energooszczędności. Dzięki wyrafinowanej stylistyce i nowoczesnej technologii, gwarantują komfort użytkowania oraz niskie rachunki za ogrzewanie zimą i energię elektryczną zużywaną latem przez klimatyzację. Ich podstawowe zalety tkwiące w wysokim poziomie bezpieczeństwa zapewniają spokój dla Ciebie i Twojej rodziny.

Estetyka

Okna IGLO to połączenie innowacyjności, funkcjonalności oraz energooszczędności z wyrafi nowaną elegancką stylistyką. Mogą być prostokątne, trójkątne, okrągłe, w kształcie trapezu, łukowe a zatem ograniczone niemal wyłącznie wymaganiami Klienta. Śnieżnobiały profil oraz bogata gama kolorów stwarza szerokie możliwości aranżacji.

Bezpieczeństwo

Wysokiej jakości profile okienne wyposażone w specjalne zbrojenia stalowe w skrzydłach i ościeżnicach podwyższają stabilność i statyczność okna, co w połączeniu z nowoczesnymi okuciami MACO z zaczepami antywyważeniowymi zapewnia doskonałą ochronę przed włamaniem. Dodatkowo okna posiadają podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie z blokadą błędnego położenia klamki oraz mechanizm mikrowentylacji w rozwórce.

Energooszczędność

Optymalna budowa profili oraz pakiet szybowy wyposażony w ciepłą stalową ramkę o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,7 W/(m2K) jest gwarancją oszczędności energii cieplnej, optymalnej temperatury w pomieszczeniu i wysokiej przepuszczalności światła. Wysokiej jakości materiały konstrukcyjne oraz uszczelki EPDM, wpływające na szczelność okna, stanowią zabezpieczenie przed przepuszczaniem podmuchów wiatru i zwiększają szczelność na wodę opadową.

Wytrzymałość

Duża komora wzmocnienia ramy i skrzydła jest gwarancją trwałości oraz wytrzymałości stolarki. Dodatkowym atutem jest stabilność koloru, dzięki czemu okna nie blakną, zachowując swoje pierwotne właściwości na lata w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach
klimatycznych.

Iglo 5

Uw= 0,95 W/(m2K)
Profil IGLO 5

Iglo 5 Classic

Uw= 0,89 W/(m2K)
Profil IGLO 5 classic

PROFIL

Zaokrąglona linia profilu w klasie A decyduje o nowoczesnym designie okna. Autorskie, opatentowane rozwiązanie tworzy niepowtarzalny charakter wnętrza.

OKUCIA

MACO MULTI MATIC KS z dwoma zaczepami antywyważeniowymi wpływają na komfort użytkowania okna.

KLAMKI

Wysokiej jakości klamki aluminiowe dostępne w szerokiej palecie kolorów nie tylko wpływają na walory estetyczne stolarki, ale ułatwiają komfortowe użytkowanie okna.

ZAWIASY

Całkowicie niewidoczne zawiasy ukryte między ramą a skrzydłem wpływają na estetykę okna, podkreślając jego nowoczesny design (opcja).

Nowoczesny design, innowacyjna technologia i wysoka energooszczędność!

Okno Iglo Energy to autorski produkt DRUTEX S.A. posiadający innowacyjny system uszczelnienia, będący gwarancją świetnych parametrów w zakresie energooszczędności. Jest to pierwsze rozwiązanie na świecie w takim systemie wykorzystujące uszczelkę centralną ze spienionego EPDM. Zapewnia również ponadprzeciętne parametry w zakresie przepuszczalności powietrza, wodoszczelności i odporności na wiatr. To rozwiązanie wprost idealne dla domów energooszczędnych i pasywnych.

Energooszczędność

Zastosowanie szyb z niskoemisyjnymi powłokami o współczynniku przenikalności termicznej na poziomie nawet Ug=0,3 W/(m²K) zapewnia większą energooszczędność. Unikatowe parametry osiągane są także dzięki zastosowaniu kryptonu do wypełnienia przestrzeni międzyszybowych.

Bezpieczeństwo

Gwarantowany przez zastosowanie okuć z dwoma zaczepami antywyważeniowymi w standardzie. Systemy inteligentnego sterowania za pomocą pilota, tabletu i urządzeń mobilnych zapewniają funkcjonalność, bezpieczne użytkowanie okien oraz umożliwiają łączenie rozwiązań z systemami alarmowymi.

Wytrzymałość

Dzięki stabilnemu profilowi ze wzmocnieniem ramy – stalowe pełne (zamknięte) – oraz zaczepami przykręcanymi do stali.
Możliwość zastosowania wzmocnienia z włókna szklanego, co poprawia parametry termoizolacyjne okna.

IGLO Energy

Uw = 0,6 W/(m2K)* ze wzmocnieniem z włókna szklanego dla szyby o współczynniku Ug = 0,3 W/(m2K) wypełnionych kryptonem

Uw = 0,79 W/(m2K)* ze wzmocnieniem stalowym i pakietem szybowym Ug = 0,5 W/(m2K)

Profil IGLO Energy

IGLO Energy Classic

Uw = 0,59 W/(m2K)* ze wzmocnieniem z włókna szklanego dla szyby o współczynniku Ug = 0,3 wypełnionych kryptonem

Uw = 0,81 W/(m2K)* ze wzmocnieniem stalowym i pakietem szybowym Ug = 0,5 W/(m2K).

Profil IGLO Energy Classic

OKUCIA

W standardzie okucia MACO MULTI MATIC KS zabezpieczone powłoką Silber-Look, wyposażone w dwa zaczepy antywyważeniowe oraz podnośnik skrzydła z blokadą błędnego położenia klamki.
Istnieje możliwość ukrycia zawiasów we wrębie okuciowym oraz zastosowanie rozwiązań w klasie antywłamaniowej RC2 oraz RC2N.
Na życzenie dostępne są okucia Twin-Fit gwarantujące podwójny uchył za pomoca jednego ruchu klamką.

USZCZELKI

Okno posiada innowacyjny system uszczelnienia ze spienionego EPPM, dostępny wyłącznie w ofercie DRUTEX S.A., będący gwarancją świetnych parametrów pod względem energooszczędności.

Uszczelnienie EPDM dostępne w kolorach czarnym, szarym i grafitowym.

PROFIL

7-komorowe profile ramy i skrzydła wykonane wyłącznie z materiału pierwotnego w klasie A, o głębokości zabudowy 82 mm.

SZYBA

W standardzie pakiet szybowy 4/18/4/18/4 o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,5 W/(m2K); możliwość zastosowania pakietu czteroszybowego o Ug=0,3 W/(m2K).

Iglo Light – dużo światła w nowoczesnym designie!

Iglo Light to nowoczesne okno wyróżniające się piękną estetyką i wąskimi profilami ramy i skrzydła. Zapewnia dopływ znacznej ilości światła do pomieszczenia, co jest niezwykle istotne szczególnie w starszym budownictwie, wyróżniającym się wysokimi i wąskimi oknami. Konstrukcja Iglo Light, będąca wynikiem prac własnego działu B+R, wyróżnia się doskonałą statyką i wytrzymałością. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie elegancki design i wysoki poziom szczelności.

Design

Elegancki design wyrażony smukłymi profilami ramy i skrzydła oraz zaokrąglonymi listwami przyszybowymi dopasowanymi do kształtu okna.

Bezpieczeństwo

Wysokiej jakości profil o optymalnej budowie oraz nowoczesne okucia z tzw. przekładnią napędu klamki umożliwiającą pozycję środkową na słupku ruchomym.

Energooszczędność

Wysokiej jakości autorski profil klasy A, uszczelnienie z EPDM, niskoemisyjne pakiety szybowe i stalowe termoramki ocynkowane lub ramki Swisspacer Ultimate zapewniające oszczędność energii nawet do 12%.

Zaawansowane technologie

Wąski słupek ruchomy z symetrycznie umieszczoną klamką, węższy o 32% od tradycyjnych systemów, wyróżnia okno od tradycyjnych rozwiązań.

Iglo Light

Profil IGLO Light

Liczą się detale …

Konstrukcja systemu wykonanego z pięciokomorowych profili PVC, klasy A, produkowanych wyłącznie z materiału pierwotnego, charakteryzuje się zaokrąglonym kształtem i harmonijnym wyglądem.

Okno wyposażone jest w aluminiową klamkę środkową umieszczoną na węższym od tradycyjnych słupku ruchomym o szerokości zaledwie 112 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest uzyskanie większej powierzchni szyb, w porównaniu do standardowych systemów okiennych, co z kolei warunkuje większą ilość światła dziennego w pomieszczeniu.

Nowoczesne okucia twin-fit umożliwiające podwójny uchył okna za pomocą jednego ruchu klamki. Funkcja ta gwarantuje większy komfort użytkowania i wygodę.

Duża komora i odpowiednie wzmocnienie stalowe gwarantują stabilność i statykę okna.

Możliwość zastosowania w oknie systemów inteligentnego sterowania za pomocą pilota, tabletu i urządzeń mobilnych, które zapewniają funkcjonalność, bezpieczne użytkowanie okien oraz umożliwiają łączenie rozwiązań z systemami alarmowymi.

OKUCIA

W standardzie okucia Maco Multi Matic KS zabezpieczone powłoką Silber-Look, wyposażone w dwa zaczepy antywyważeniowe, podnośnik skrzydła z blokadą błędnego położenia klamki. Opcjonalnie możliwość ukrycia zawiasów we wrębie okuciowym. Istnieje możliwość zastosowania okuć Twin-Fit umożliwiających podwójny uchył okna za pomocą jednego ruchu klamki.

PROFIL

Autorski 5-komorowy profil ramy i skrzydła wykonany wyłącznie z materiału pierwotnego w klasie A, o głębokości zabudowy ramy i skrzydła 70 mm, z węższym o 32% ruchomym słupkiem, z symetrycznie umieszczoną klamką aluminiową (złożenie ramy i skrzydła wynosi 108 mm, szerokość słupka ruchomego 112 mm).